banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Історична довідка

Володимирець (селище міського типу з 1957 року) – районний центр Рівненської області, що появився на карті України 6 грудня 1939 року. Селище розкинулось у межиріччі Стиру і Горині, від обласного центру Рівне Володимирець віддалений на 133 кілометра на північ, а від сусіднього районного центру Дубровиця на 40 кілометрів на південний захід. До найближчої залізничної станції Антонівка 20 кілометрів, стільки ж до залізничної станції Рафалівка. На північний схід селища, на відстані 4 кілометрів, знаходиться залізнична станція Володимирець вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне, що була побудована купцями ще на передодні Ії світової війни.
У поборовому реєстрі Луцького повіту за 1570 рік містечко згадується як “давнє поселення” і знаходиться у власності Івана Кердея Миншинського. В кінці ХVІ століття переходить до власності князів Чорторийських, пізніше до мінського воєводи Паца. А в першій половині ХVІІ століття Володимирець з навколишніми землями вже знаходиться у володінні князів Четвертинських. 4 червня 1667 року завдяки старанням князя Стефана Стефановича Четвертинського місто Володимирець отримало привілей на самоврядування за Магденбурзьким правом та ряд пільг. Володимирецьких міщан було звільнено на 12 років від сплати чиншів, податків, контрибуцій та інших повинностей.
В кінці ХІХ століття у Володимирці була православна церква, костел, 2 синагоги, проживало 1083 мешканці. Працював винокурний завод, було 10 ремісників, 4 магазини. У 1874 році відкрито церковно-приходську школу, яка була реорганізована у 1908 році в двокласне народне училище.
У 1918-1920 роках Володимирець став ареною жорсткої боротьби різних суспільно-політичних сил. Влада в селищі часто мінялася, переходила з рук в руки. А восени 1920 року селище опинилося знову в зоні окупації відновленої польської держави, колоніальна політика якої гальмувала розвиток економіки та культури, освіти і науки. З 1931 року Володимирець входить до складу Волинського воєводства. Польський період в історії Західної України, а відтак і Володимирця, закінчився вереснем 1939 року, 19 вересня до селища входять частини Червоної Армії. Вже весною 1940 року було створено колгосп, що включав у себе 34 селянських господарства.
З 3 липня 1941 року по 12 січня 1944 року Володимирець був окупований німецько-фашистськими загарбниками. У цей період активно проводились бойові операції партизанами, підпільними організаціями, місцевими громадянами. 20 лютого 1943 року на базі ініціативної групи Володимирецького району створено партизанський загін імені Кармелюка.
Район почав інтенсивно розвиватися після Великої Вітчизняної війни, поступово розгорталась промисловість.
В 1959 році на базі спиртзаводу був створений крохмале-патоковий комбінат, у 1960 році організовано Володимирецький лісгосп, багатогалузеве підприємство, що заготовляє та вивозить деревину для потреб народного господарства країни. В 1961 році в районі створено міжколгоспбуд, при якому працюють цегельний завод, пилорами, черепичний та столярний цехи.
В 1959 році Володимирецький район об’єднується з Рафалівським.