banner rinne 150x65        

 

Головне меню

Реєстрація


Загальна характеристика

Володимирецький район лежить в межах Волинського пасма, поверхня низовинна, полого-хвиляста. В центральній частині поширені горби та пасма заввишки 8-20 метрів, розділені численними заболоченими зниженнями. Територія сучасного району займає 194,1 тис.га.

Володимиреччина – інвестиційно привабливий район, який відзначається вигідним географічним положенням, розвинутою інфраструктурою транспорту і зв’язку, банківською системою, значним промисловим і будівельним потенціалом, резервами кваліфікованої робочої сили та управлінського персоналу, запасами природних сировинних ресурсів. Саме тут знаходяться два унікальних родовища високоякісних базальтів, придатних для виробництва мінеральної вати і кам’яного литва. Є значні поклади торфу, білого кварцового піску, глини, бурштину, цеолітових туфів, міді.

Привертає увагу й багатство рекреаційних ресурсів.

На території району розміщено 6 об’єктів природно-заповідного фонду. Найбільшим об’єктом є ландшафтний заказник загальнодержавного значення – Рівненський природний заповідник загальною площею 8.2 тис.га, де знаходиться Біле озеро, вода в якому з великим вмістом гліцерину. Район розташований в зоні надмірного зволоження. Основними джерелами водозабезпечення є річки Горинь, Стир та більш 10 озер і 14 рукотворних водойм.

Площа лісів становить 100,6 тис.га, що складає 51,8 відс. до загальної площі району. В навколишніх лісах водяться дикі кабани, кози, вовки, лисиці, лосі, з птахів – тетеруки, куріпки, журавлі. З дерев переважають сосна, дуб, береза, в заболочених місцях – вільхи. Ліси багаті на гриби і ягоди (чорниці, брусниці, ожина, журавлина та інші).

На території району нараховується 67 населених пунктів з чисельністю населення 62,2 тис.чол.. в т.ч.

з них 12300 міське населення, 49900 – сільське. 17155 осіб – у молодшому віці за працездатний (27,7% до всього населення у віці), 33893 – у працездатному (54,6%), 11152 – у старшому за працездатний (17,7%). Пенсіонерів по району – 16680 осіб.

 Населені пункти об’єднані у 30 сільських і 2 селищні територіальні громади.

На території району розташоване місто обласного підпорядкування – Кузнецовськ та одне з найбільших підприємств атомної енергетики України – Рівненська АЕС. Район має добре розвинуте транспортне сполучення: територією проходить автодорога державного значення Київ-Ковель-Ягодин, залізниця «Київ-Львів», вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне», забезпечене автобусне сполучення з усіма населеними пунктами району, є 2 залізничні станції (ст. Антонівка, ст. Рафалівка).

Рішенням сесії районної ради від 25.11.2008 № 333 «Про затвердження символіки Володимирецького району» затверджений сучасний герб і прапор Володимирецького району.

Герб:  в  центрі композиції, на зеленому фоні, сині стрічки символізують річки Стир та Горинь, які протікають по території району та утворюють латинську букву V (Володимирець). Сонце, яке сходить, (золотого, жовтого кольору) символізує життєву енергію, красу, гармонію, багатство району на поклади бурштину – «сонячного каменю». Лелека, розміщений зверху над сонцем (напрям руху ліва сторона), означає злагоду, доброту та продовження роду.

Сині квіти, що розміщені зверху на білій смузі символізують льонарство, яким у свій час славився район, три найбільші озера району (Біле озеро, Воронківське озеро, озеро в с. Біле), та водночас географічну, історичну, культурну та духовну єдність трьох територіальних складових району – Володимиреччини, Рафалівщини та Застир'я.

Герб обрамлює картуш срібного кольору, який увічнює територіальна корона, яка вказує на приналежність герба саме району (корона - символ княжої влади, за однією з легенд засновником Володимирця є князь Володимирко) із зубцями з листків дерев, як основного виду рослинності краю - ці елементи єдині до геральдичної системи України.

Прапор Володимирецького району являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору у співвідношенні сторін 2:3, що відповідає пропорціям Державного прапора України (розмір полотнища згідно з еталоном). Загальна композиція прапора району гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району. У центрі полотнища розміщено кольорові елементи зображення герба району (без зображення лелеки). Зворотна сторона полотнища ідентична. На верхівці дерев’яного ручника прапора встановлений наконечник списовидної форми золотого кольору.

Спільні інтереси територіальних громад селищ і сіл району представляє районна рада, голова ради Ковенько Василь Васильович.

Виконавчу владу в районі здійснює районна державна адміністрація, голова – Ткачук Володимир Федорович.

Природоохоронні та рекреаційні ресурси

Володимиреччина щедро обдарована блакиттю рік  та тихими плесами дзеркальних озер і ставів. На території району розміщено 6 об'єктів природно-заповідного фонду. Найбільшим об'єктом є ландшафтний заказник загальнодержавного значення — Рівненський природний заповідник загальною площею 8.2 тис. га, де знаходиться Біле озеро (площа 453 га), вода в якому з великим вмістом гліцерину. Найбільша глибина - 26 метрів – досить значна для рівнинних водойм. З дна його б’ють теплі підземні джерела, отже і в люті морози дзеркальна поверхня води не буває повністю вкрита кригою. Район розташований в зоні надмірного зволоження. Основними джерелами водозабезпечення є річки Горинь, Стир та більше10 озер і 14 рукотворних водойм.

Площа лісів становить 100,6 тис. га, що складає 52% до загальної площі району. В навколишніх лісах водяться дикі кабани, кози, вовки, лисиці, лосі, з птахів — тетеруки, куріпки, журавлі. З дерев переважають сосна, дуб, береза, в заболочених місцях — вільхи. Ліси багаті на гриби і ягоди (чорниці, брусниці, ожина, журавлина та інші).

На території району знаходиться два унікальних родовища високоякісних базальтів (на території Полицької сільської ради), придатних для виробництва мінеральної вати, кам’яного литва, штучних виробів. Проектна оцінка запасів сировини становить 13,5 млн.м.куб. Розвідані родовища використовуються для виробництва будівельного каменю та камене-щебеневої продукції. Супутніми для базальтів  є цеолітові туфові породи на Іванчівському родовищі та вапнякові  матеріали, які  після висушування  і подрібнення  можуть вноситись  на сільськогосподарські угіддя  для зниження кислотності  ґрунтів.

Ще район славиться великими запасами бурштину. На території району є 4 родовища бурштину: Дубівське, Володимирецьке, Жовкинівське, Ромейківське. Ці родовища ще не розвідані в повному обсязі і не визначено можливий запас бурштину.

Є значні поклади  білого кварцового піску, глини, цеолітових туфів, міді. Під час проведення геофізичних робіт на Рівненщині виявлені просторові мідоносні відклади Рафалівського рудного вузла, які залягають на глибині від 20 до 170 метрів.